Lietaus vanduo, besikaupiantis ant pastatų stogų, turi neigiamą poveikį pastato būklei. Tačiau lietaus vanduo – vertingas išteklis, kurį galima panaudoti antriniu būdu: augalų laistymui, automobilių plovimui ar buityje.

Būtent lietaus surinkimo talpos, įdiegtos gyvenamojoje teritorijoje, suteikia galimybę kaupti lietaus vandenį ir naudotis jo suteikiama nauda.

Jei vis dar svarstote, ar jums verta įsidiegti lietaus surinkimo sistemą, pateikiame keletą to privalumų, kurie padės apsispręsti:

Įvairiapusiškas lietaus vandens pritaikymas

Įsirengę lietaus surinkimo talpą ir pradėję kaupti lietaus vandenį, sumažinsite vandens suvartojimą buityje, kadangi lietaus vanduo antriniu būdu gali būti daug kur panaudojamas.

Dažniausiai lietaus vandeniu laistomi daržai, gėlynai ir įvairūs augalai. Taip pat juo galima plauti automobilius, sodo dekoracijas ar įvairius prietaisus; pripildyti baiseinus, dirbtinius tvenkinius.

Įsirengus atitinkamą lietaus surinkimo sistemą, lietaus vandenį galima naudoti ir tualeto vandens pripildymui, rūbų plovimui ir kitiems buities darbams.

Sutaupo pinigus

Kaupiant vandenį lietaus surinkimo talpose, sumažėja gyvenamojo pastato vandens suvartojimas, kadangi lietaus vanduo panaudojamas labai įvairiais būdais. Taigi įsidiegę lietaus surinkimo sistemą, netrukus pastebėsite, kaip sumažėja jūsų sąskaitos už vandenį.

Palanku gamtai

Kaupiant lietaus vandenį ir naudojant jį gyvenamosios vietos aplinkos priežiūrai ar buityje, sumažėja įprasto vandens suvartojimas. Be to, užuot švaisčius lietaus vandenį, jis panaudojamas antriniu būdu. Visa tai lemia, kad lietaus surinkimo talpos įsirengimas yra itin ekologiškas ir aplinkai draugiškas sprendimas.

Išvados

Šiai dienai lietaus vandens naudojimas kaupiant jį surinkimo talpose vis labiau populiarėja. Tikėtina, jog ateityje vis daugiau žmonių naudosis šia galimybe. Investcija į lietaus surinkimo sistemos įdiegimą atsipirks jau per kelis metus. O lietaus surinkimo talpa tarnaus iki trisdešimt metų.

Tad norintiems naudotis galimybe antriniu būdu panaudoti šį ypatingą gamtos išteklį – lietaus vandenį, -vertėtų pasikonsultuoti su šios srities specialistais. Tokiu būdu atrasite geriausią būdą, kaip savo gyvenamojoje teritoriijoje įrengti lietaus vandens surinkimo sistemą.